KÜTAHYA, GEDİZ, AKÇAALAN VILLAGE (Eski Gediz District)

KÜTAHYA - TÜRKİYE   

 

 Web Sitelerimiz 

Eski Gediz (www.kultursanat.gen.tr)

Birol Akdemir (www.birolakdemir.com)

Facebook - ( https://www.facebook.com/groups/akcaalandernek/members/ )

BASINDA KASABAMIZ.

 
 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GELENEKSEL İFTARI – 2017             

Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak gerçekleştirdiğimiz, geleneksel iftar yemeğimize Eski Gediz Belediye Başkanımız Sayın Ercan Şimşek, Kütahya Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Sayın Zeliha Akbaz Şahbaz, Demokratik Sol Parti İl Başkanımız Sayın İsmail Atilay, Akçaalan Hacı Fatma Çoban İlköğretim Okul Müdürümüz, okulumuzda görev yapan bay ve bayan öğretmenlerimiz, Akçaalan ve Kütahya'dan iftara katılan hemşerilerimizle birlikte gerçekleştirdik.
        Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Sayın Ali Çetinbaş, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sayın Ferhan Yıldırım mazeretleri dolayısıyla iftarımıza katılamayacaklarından üzüntü duyduklarını belirterek, gelecek iftara katılmayı arzu ettiklerini belirtmişlerdir.
İftara katılan ve mazeretleri dolayısıyla iftara katılamayan gönlü bizlerle olan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

AKÇAALAN'DA  İFTAR PROGRAMINDA 2016

 

        Eski Gediz Belediye Başkanımız Sayın Ercan  Şimşek beyin ev sahipliğinde, İzmir'de yaşayan Hemşehrimizin Akçaalan'da tertiplediği iftar programına yönetim olarak katıldık. 

 

 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GELENEKSEL İFTARI – 2016

 

       Geleneksel iftarımızı Kütahya Vali Yardımcımız, Kütahya Belediye başkanımız, Eski Gediz Belediye Başkanımız ve hemşehrilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik.

 

 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

GEDİZ DEPREMİ YILDÖNÜMÜ İÇİN MEVLÜT – 2016

 

FOTOĞRAFLAR BULUNAMAMIŞTIR.

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

GEDİZ DEPREMİ YILDÖNÜMÜ İÇİN MEVLÜT – 2015

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GELENEKSEL İFTARI – 2015

 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

KÜTAHYA EVLİYA ÇELEBİ FOTOĞRAF DERNEĞİ

AKÇAALAN ve ESKİ GEDİZ'DE - 2015

          Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği(ECFOD), Eski Gediz Belediye Başkanı Sayın Ercan Şimşek Beyin ev sahipliğinde ve ECFOD kurucu üyesi ve Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Birol Akdemir’in rehberlinde Akçaalan ve Eski Gediz’ de tarihi ve turistik mekanlar fotoğraflandı.  

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ, KÜTAHYA KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ 

EV SAHİPLİĞİNE ESKİŞEHİR SANAT DERNEĞİ KÜTAHYA'DA FOTOĞRAF SERGİSİ AÇTI.

          Eskişehir Sanat Derneği üyeleri Kütahya'da fotoğraf sergisi açtı. Sergi açılışını Müze Müdürümüz Arkeolog Metin Türktüzün yaptı.

         Eskişehir Sanat Derneği Başkanı Şehabettin Tosuner komşu il olan Kütahya da sergi düzenlemesinden memnun olduğunu, iki şehir arasında karşılıklı faaliyetlere devam etmek istediklerini belirttiler.

         Sergi sonrası Birol Akdemir'in rehberliğinde Kütahya ve Çevresinde fotoğraf gezisi yapıldı.

 

 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GELENEKSEL İFTARI – 2014

  

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YÖNETİMİ OLARAK

AVRUPA KÜTAHYA'LILAR TOPLANTISINA KATILDIK - 2014

 

 Avrupa Kütahya'lılar Konfederasyonu Başkanı Adil Emsen, Almanya'da Kütahya yı tanıtma arzusunda oldukları ayrıca Kütahya ve Almanya'da yaşayan işadamlarımızla ikili ilişkileri geliştirmek istediklerini belirtmişlerdir.Toplantıya Akçaalan Yrdımlaşma ve Dayanışma Derneği, Almanya Akçaan'lılar Derneği Yönetimi, Wuppertal Derneği, Almanya Yeşilçay'lılar dernek başkanı ve Kütahya İlinden Yetişenler Dernek yöneyimi katılmışlardır.

 

 

ALMANYA AKÇAALAN'LILAR DERNEĞİ KASABAMIZDA ADAK PROGRAMI DÜZENLEDİ - 2014

Almanya Akçaalan'lılar Derneği Katkılarıyla Tertiplenen Adak Programa Almanya Dernek Başkanı Mustafa Tokman, Yönetim Kurulu Üyeleri, Wuppertal Kütahya'lılar Dernek Başkanı İsmai Taşçıoğlu, Almanya Yeşilçay’lılar Dernek Başkanı, Eski Gediz Belediye Başkanı Ercan Şimşek, Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı, Yönetim Kurulu, İstanbul Kütahya İlinden Yetişen Derneği Başkanı İstanbul Şubesi Başkanı Sayın Metin Bedir, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kalabalık Davetli Topluluğu Katıldı.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ

KÜTAHYA TEKNİK BİLİMLER YÜKSEK OKULUNDA

MİNERAL(DOĞAL TAŞ), GEMOLOGY(YARI DEĞERLİ TAŞ) SERGİSİ AÇILDI - 2014

Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma  Dernek Başkanı, Fotoğraf Sanatçısı ve Koleksiyoner Birol Akdemirt, Mineral(Doğal Taş), Gemology(Yarı Değerli Taş) mineroloji koleksiyoneri beş arkadaşıyla birlikte, Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Teknik Bilimler Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Mustafa Aydın Beyin sergi salonunu tahsis etmeleri sonucu, ikinci sergilerini açtılar.  

Sergi açılışında konuşan  Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Mustafa Aydın okullarında ilk defa bu tarz sergini olmasından memnun olduklarını belirtmişlerdir. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yunus Erdoğan ve Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yaşar Kibici sergi açılışını birlikte yaptılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

KÜTAHYA’DA İLK

MİNERAL(DOĞAL TAŞ), GEMOLOGY(YARI DEĞERLİ TAŞ) SERGİSİ AÇILDI - 2014

 Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı, Fotoğraf Sanatçısı ve Koleksiyoner Birol Akdemir, Mineral(Doğal Taş), Gemology(Yarı Değerli Taş) mineroloji koleksiyoneri beş arkadaşıyla KÜSAD sergi salonunda açtılar.

Sergiye, Kütahya Vali Yardımcısı Sedat Oktar, İl Emniyet Müdür Yardımcıları Mehmet Pakoz, Seyit Kutup Özden, Ak Parti İl Başkanı Av. İshak Gazel, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Çini Sanatçısı Mehmet Güroy, Ticaret Odası Genel Sekreteri Salih Nafi Alıç, İsmail Tunca, Gediz'li Hemşehrimiz Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçısı Mustafa Er, minerolojiye ilgi duyan mühendisler, halkımız, Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Üyeleri, Gediz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Üyeleri, Kütahya Kültür Sanat Derneği üyelerinden oluşan geniş davetli topluluğunda sergi açılışı yapılmıştır.

Sergiye katılan davetliler Kütahya da ilk defa gerçekleştirilen mineral sergisinin ilgi çekici olduğunu ve aynı zamanda sağlığa iyi gelen taşların rengarenk oluşundan çok etkilendiklerini belirtmişlerdir.

Mineral sergisine katılan arkadaşlar, minerallerinin bir kısmını yurt dışından satın almış, bir kısmı ise yurt içerisinde yurt içinde uzun yollar teperek, madenlerde zehirlenmeler maruz kalınarak, kar kış demeden aranıp bulunan kişisel koleksiyonluk minerallerden oluştuklarını belirtmişlerdir..  

 

 

 

 

 

 

 

 

KÜTAHYA’DA GEDİZ DEPREMİ FOTOĞRAF SERGİSİ - 2014

 

Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğinde, Dernek Başkanı, KÜSAD üyesi, Fotoğraf Sanatçısı ve Koleksiyoner Birol Akdemir resmi ve özel koleksiyonlardan edindiği Gediz ve Akçaalan'da meydana gelen deprem fotoğraflarını, üyesi olduğu Kütahya Kültür ve Sanat derneğinde sergilemiştir.

Akdemir serginin amacının kişilerin kötü anılarını canlandırmaktan ziyade depremin verdiği kötü sonuçlardan ders alınarak yapılarımızı daha sağlamak inşa etmek ve can kaybını en aza indirmek olduğunu belirttimiştir.

 Sergiye, Kütahya Vali Yardımcısı Sedat Oktar, İl Emniyet Müdür Yardımcıları Mehmet Pakoz, Seyit Kutup Özden, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Ticaret Odası Genel Sekreteri Salih Nafi Alıç, Saadet Parti'nden İsmail Tunca, Gedizli Hemşehrimiz Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçısı Mustafa Er, Akçaalan, Gediz dernek üyeleri ve Kütahya'lı hemşehrilerimiz iştirak etiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

İNLİ KÖYÜ PİKNİĞİ - 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GELENEKSEL İFTARI – 2013

 

 

 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ  – 2012

 

        Akçaalan Belediye Başkanımız Sayın M.Ali Acar'ın Davetine Katıldık.

       Bu Özel Güne Kütahya İl Jandarma Alay Komutanı Şerif Bektaş, Akdemir Toprak San. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akdemir, Gediz Garnizon Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri  ve Davetliler İştirak Ettik.  

 

 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GELENEKSEL İFTARI – 2012

 

          Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kütahya Öğretmen Evi’nde dernek üyelerine ve hemşerilerine iftar programı düzenlemiştir.

İftar yemeğinde Dernek Başkanı  Birol Akdemir hemşehrilerine birlik ve beraberlik mesajları vermiş, ve bu tarz organizasyonların devamını temenni etmiştir.  

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

KÜTAHYA İL ACİL AFET ve DURUM MÜDÜRLÜĞÜ - TÜRKİYE RADYO  AMATÖRLERİ CEMİYETİ 

 

Kütahya İl Acil Afet ve Durum Müdürü Sayın Ali Artun ve personeli iftarımıza katılmış olup deprem öncesi, deprem anı ve sonrası yapılacak hareket tarzları hakkında bilgi vermişler ve slayt gösterisi sunmuşlardır. 

 

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyetinden iftarımıza katılan dernek eski başkanı Murat Gündüz Amatör Telsiz kullanıcılarının herhangi bir doğal afet anında, yakınlarından bilgi alabilmek için karasal ve G.S.M şebekelerinin yoğunluk nedeniyle telefonların kilitlenmesi sonucunda amatör telsiz haberleşmesinin öneminden bahsetmiştir.

 

Hemşehrilerimiz yapılan bilgilendirme programlarına ilgi göstermiş olup, anlatılan bilgilerin çok yararlı olmasını memnuniyetle karşılamışlardır.

 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GELENEKSEL İFTARI – 2011

 

         Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kütahya Öğretmen Evi’nde dernek üyelerine ve hemşerilerine iftar programı düzenlemiştir.

İftar yemeğinde Dernek Başkanı  Birol Akdemir hemşehrilerine birlik ve beraberlik mesajları vermiş, ve bu tarz organizasyonların devamını temenni etmiştir.

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ PLAKET TAKDİMLE - 2011

 

  Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek yönetimi geçmiş yıllarda dernek yönetiminde görev alan ve derneğimizin bu günlere gelmesinde maddi ve manevi katkıları olan Ali Korkmaz, Hamza Gök, H.İbrahim Oyan, Hasan Bektaş, Şener İnci, Birol Akdemir, Süleyman Maltaş, İbrahim Gök, Hüseyin Koçyiğit Mustafa Güvendik, Hakan Alp, Bayram Korkmaz, Hüseyin Koçyiğit, Zeynel OIdabaş,Almanya Akçaanlılar Dernek başkanı Mustafa Tokman adınadın Hasan Tanrıkulu, Almanya Akçaanlılar Dernek başkanı yardımcısı Hasan Tanrıkulu'na dernek yönetimi plaketleri üyelerimize işyerlerinde takdim etmişlerdir.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ANA SULTAN PİKNİĞİ - 2010

 

       Akçaalan Belediye Başkanımız,  Kasabadan pikniğe katılmak isteyen hemşehrilerimiz için otobüs tahsis etmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

KÜTAHYA'DA GEDİZ DEPREMİ FOTOĞRAF SERGİSİ - 2010

 

 Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle, Dernek Başkanı ve Fotoğraf Sanatçısı Birol Akdemir resmi ve özel koleksiyonlardan edindiği Gediz ve Akçaalan da meydana gelen deprem fotoğraflarını sergilemiştir.

Akdemir serginin amacının kişilerin kötü anılarını canlandırmaktan ziyade depremin verdiği kötü sonuçlardan ders alınarak yapılarımızı daha sağlam inşa etmek ve can kaybını en aza indirmek olduğunu belirtti.

Sergi açılışını Jeoloji Mühendisi KANADA'da Özel Bir Üniversitede Kürsü Başkanlığı yapan Prof. Dr. Ersen Çoğulu ve Akçaalan Belediye Başkanı Sayın M.Ali Acar yaptılar. Çoğulu mesleği gereği deprem ve yapılar hakkında sergiye katılan davetlilere kısa bilgiler verdi.  

Depremi yaşamış olan Acar, Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ve Kütahya Gedizliler Derneği üyeleri depremle ilgili anılarını sergiye katılanlarla paylaştılar.

 Sergiye, Kütahya Ağır Ceza Hakim İsmail Köksal, Devlet Sanatçısı Hemşehrimiz Mustafa Er, Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ve Kütahya Gedizliler Derneği üyeleri, D.P.Ü'de görev yapan öğretim 

görevlileri ile kalabalık davetli topluluğu sergiye iştirak ettiler.

  

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GELENEKSEL İFTARI - 2010

 

 İFTAR YEMEĞİ YAPILAMAMIŞTIR.

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

DEPREM ŞEHİTLİĞİ ANITI RESTORASYONUNU ÜSTLENDİ - 2009

 

          28-Mart-1970 yılında Gediz depremi anısına geçmiş yıllarda yapılmış olan, fakat yıllarca mezbelelik halindeki olan anıtın hiç bir yerel yönetimce düzenlemesi yapılmamış ve kasaba halkı tarafından bu durum yıllardır büyük tepkiye neden olmaktaydı.

       Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Yönetiminin öncülüğünde, Dernek üyeleri, Kütahya, İzmir, Akçaalan ve Almanya'da yaşayan kasaba halkımızın yardımları ile Yerel Yönetimlerin yüz karası olmuş anıt ve mezarlığın çevre düzenlemesi imece usulüyle restore edilmiştir. 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ - 2009

 

        İftar yemeğinde Dernek Başkanı  Birol Akdemir hemşehrilerine birlik ve beraberlik mesajları vermiş, ve bu tarz organizasyonların devamını temenni etmiştir. at yapılmasına karar vermişlerdir.

 

 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YÖNETİMİ 

GEDİZ'Lİ HEMŞEHRİLERİMİZLE TANIŞMA TOPLANTISINA KATILDI - 2009

 

 Kamu ve Özel kurumlarda çalışan Gediz'li hemşehrilerimizle akşam yemeğinde tanışma toplantısına katıldık.

 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ - 2008

 

          Yemekte söz alan Dernek 2. Başkanı Birol Akdemir, geleneksel hale getirdikleri iftar yemeğine katılımların her geçen gün daha da çoğalmasının sevindirici olduğunu, bu tarz toplantı ve yemeklerin kasabamız halkı açısından birlik ve beraberlik içinde olunmasından dolayı çok yararlı olacağını belirterek, iftara katılanlara teşekkürlerini sundu.

          Akçalan Belediye Başkanı M.Ali Acar'da aynı dilek ve temennilerini dile getirdi. 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ - 2007

 

 

 

 

 

 

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ - ANA SULTAN PİKNİĞİ - 2007

         Dernek yönetimi tarafından, Kütahya Merkez'e 15 K. uzaklıkta olan Tarihi Ana Sultan türbesinde piknik ve gözleme günü yapılmıştır. 

         Yaklaşık 80 ailenin katılımıyla gerçekleşen piknikte gönüllü hanımlar tarafından gözleme yapılmış, gençler tarafından futbol müsabakası tertip edilmiştir. 

 

 

 

 

 

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ İFTARI - 2006

 

         19-06-2006 Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri Şeker Fabrikası dinlenme tesislerinde dernek üyelerine ve hemşerilerine iftar yemeği vermiştir.

       İftar yemeğinde dernek ikinci başkanı Birol AKDEMİR hemşerilerine birlik ve beraberlik mesajları vermiştir, ve bu tarz organizasyonların birliktelikler için Akçaalan Belediye Başkanı Sayın M.Ali ACAR’da dernek başkanıyla aynı temennileri paylaşmış olup, hemşerilerini hep beraber kaynaşmaları gerektiğinin altını özellikle çizerek belirtmiştir.  

 

 

HACI HAFİZE ÇOBAN İLKÖĞRETİM OKULU OKUL KERMESİ - 2006

 

      Sayın Belediye Başkanımız M. Ali Acar ve Okul Müdürümüz tarafından organize edilen okul kermesinde, gerek okul öğretmenleri, gerekse halkımız tarafından yapılan yardımlar ile hoş ve neşeli bir pazar günü geçirildi. 

      Kermesimize Gediz Kaymakamı Sayın Ali Nazım Balcıoğlu ve Kütahya Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğininden Birol Akdemir Zeynel Odabaş, Naki Köse, Hüseyin Koçyiğit ve İbrahim Gök kermese katılmışlardır.   

 

 

 

 

 

 

AKÇAALAN'LILAR DERNEĞİ İFTAR YEMEĞİNDEN BULUŞTULAR - 2005

 

FOTOĞRAFLAR BULUNAMADI.

ASSOCATION OF AKÇAALAN’LILAR WERE MEAL DURİNG RAMADAN

The Members of Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Association were met at a meal during Ramadan which was hold by İsmail Cantürk in Hatipoğlu Relaxation Istitution. At the meal, Vice President of Assocation Birol AKDEMİR gave the message of unity and coorperation. He wished the continuity of that kinde of meetings for the citizens to know each other more.

The Mayor of Akçaalan M.Ali ACAR shared the same wished and stated that they would meet again next year at such meetings.  

CITIZENS OF AKÇAALAN ARE TOGETHER EVERYWHERE

 

Akçaalanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 

Hilfs-U. -Solidaritats e.V.der Akçaalanlılar migrantinnen und Migranten in Deustschland

 

            150 citizens whoo were meet in Kütahya were in Germany Bergkamen Balu.

            People from Gediz – Akçaalan try to keep alive that kind of unity. While citizens of Akçaalan were in Kütahya, citizens of Akçalan in Germany meet in Kütahya – Gediz Akçaalanlılar Kültür ve Sanat Association.

            Almost 150 people joined this meeting, In that meeting Mustafa TOKMAN was chosen as the president again. İsmail KÖSER was included as the consultant of froign relation and pres. At the feast, a tile writen ‘ Akçalanlılar was in sale by puclic auction and they collected 1077 Euro.’

Mustafa TOKMAN made a speesh to tahnk. Here is his speech.  

            ‘Venerable citizens of Akçaalan, as you know our association was set up at 2 nd February 2002 with your contributions. Till now, we have been in a race of service to our citizens in our country and 5 years agı we sent an Excavator. We helped our citizens who had health problems in Turkey by sending Money. In 2003 – 2004 we supportedthem to widen the graveyard and renew the walls of the garden of the school. Our aim is to obtain medical tools and materials for thhe service of our people. We wnted to get wheeled chairs, tools to provide balance for people who need. Be sides, We want to leave a monument as a symbol. Now, we have41 registered members. It is about % 25 of people from Akçaalan. Now I am callinf all of the people form Akçaalan to be a member of  our association. 10 Euro for each month is not much to help the people in need. I hope every people who say I am from Akçaalan will register’

"GERMANY AKÇAALANLILAR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA ASSOCATION"


         
(Hilfs-U. -Solidaritats e.V.der Akçaalanlılar migrantinnen und Migranten in Deustschland) 

Tauben str. 14, 59192 Bergkamen-Rünthe
          President                       : Mustafa TOKMAN

House and Assocation : Tel:0049-(0) 2389-534 185, Cep: 0173-637 44 74." 

Gedizliler İnternet Sitesi / Yeni Kütahya Gazetesi / 2004  

 CITIZENS FROM AKÇAALAN REMOVING THEİR HOMESICKENESS IN  GERMANY WITH THEIR ASSOCATION.

            GEDİZ- The one who want to Germany us workers remove their homesickness with their assocation.

            Mustafa TOKMAN who is the President of this assocation in Bergkamen Balu said taht they were set up a short time ago but their members havee been increaving day by day.

            He holde their contribution to Akçaalan. He said they builded graved and school there, they helped ill people who are poor.

            Mr. TOKMAN addet that they would send medical tools. Wheeled chairs ande equipments for balance.

YAVUZ SULTAN EĞİTİM ve UYGULAMA OKULUNDA GÜN BATIMI FOTOĞRAF SERGİSİ - 2004

 

        Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkan yardımcısı Birol Akdemir Yavuz Sultan Eğitim Ve Uygulama Okulunda Gün Batımı Fotoğraf Sergisi açtı.

        Sergiye Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hemşehrimiz Tuğgeneral Şerif Saraoğlu, Eskişehir D.S.İ İl Müdürü Hemşehrimiz Dr. Saim Efelerli, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü, sanatseverler ve  kalabalık davetli topluluğuyla sergi açılışı yapıldı.

       Serginin oluşmasında maddi ve manevi katkılarından dolayı, Eskişehir D.S.İ İl Müdürü Hemşehrimiz Dr. Saim Efelerli'ye plaketi,  Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Şerif Saraoğlu tarafından takdim edildi.

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

ve 

KÜTAHYA KÜLTÜR ve SANAT DERNEĞİ ÜYELERİ İLE ORTAKLAŞA SERGİ AÇILIŞI

 

KÜSAD SANATÇILARI ESKİ GEDİZ’DEYDİ - 2004

 

          Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkan yardımcısı, Fotoğraf Sanatçısı  Birol Akdemir, üyesi bulunduğu Kütahya Kültür ve Sanat Derneği geleneksel gezi programı Eski Gediz ve Akçaalan'Kasabasına düzenledi.

EXHIBITIONS in EX-GEDİZ

As an activity of Kütahya Culture and Art Association and with the helps of the Mayor Of Ex-Gediz; Ekrem TAŞKESDİK, on 5 th. August, 2004 there will be a mixed exhibition in Ex-Gediz Wedding Hall.

Tailers,  Painters, Calligraphers, Gildingers and Photographers from Kütahya will attend this exhibition. Art this time, a multivision display about the life of 190 s, earthquake in 1970 and 2000 s Ex-Gediz will be shovn by Aydın SARAOĞLU, F. Ferihan BEŞLİ and Birol AKDEMİR.  

NATIONAL MEDIA ESTABLISMENT  

Kütahya Gediz thermal Resorts are source of hop efor the people who have eye strain. Many people who have eye-strain are going there in rush the water which comes from 950 metre depth is said to heal many eye problems.

The water called ‘Eye Water’ by people of Gedix is dripped to the eye and face is washed with this water.

Many people bring barrels and take them away their hometowns. Süleyman Özdemir who came from Manisa to Gediz to cure his eyes with the healing water said he heard the healing effct of this water from his friend. His two eyes are in a bad contidition and he dripped water to his eyes and after a while he felt relieved.

People in Geidz went the healing water to be examined by scientists and used bey puclic.  

ADİL AKA-KÜTAHYA (İHA) - http://www.kenthaber.com/sayfalar/haberDetay.asp?ID=2932

121 YEARS TRADITION in GEDİZ

Seeing soldiers of in Akçaalan has displayin colorful scenes for 121 years. According to this tradition in Akçaalan, when the young men are called from the army, they have good times with the acconpaniment of drums and recorders.

It was began for the first time by soldiers born in 1872 and it is continuing now without loosing its origin.

Last time, 13 young men who would join army in August wore folklore clothes special for soldiers and did folk dancişng. In addition, they displayed a theater show prapered by them.  Candidates of soldiers walk around the houses and sign ballds. Households give money to them. The young share some of the Money as pocket mony for military service. The rest of the Money is delivered to Mayot for the urgent needs of the town.

The Mayor Mehmet Ali KORKMAZ say that they are determined to keep this tradition alive.

TALLENTED BALLAD WRITERS FOR SOLDIERS

İBRAMCON ALİ ÇAVUŞ

FANTANIN ALİ ERUÇAR

SÜLEYMAN GÜLER

SÜLEYMAN ATAR

MUSTAFA CANTÜRK

HALİL KUMRAL

ŞERİF BEKTAŞ

ŞABAN MALTAŞ

HALİL İBRAHİM PINARBAŞI

MEHMET GÜLER  

KÜTAHYA CULTURE and ART ASSOCIATION ARRANGED A TOUR TO EX-GEDİZ and AKÇAALAN

 

Kütahya Culture and Art Association arranged a tour to Ex-Gediz and Akçaalan for the activities of ‘Knowing our Enviroment’ with the hospitality of the Mayor of Ex-Gediz Ekrem TAŞKESDİK and The Mayor of Akçaalan M.Ali KORKMAZ many artists were partipated in the tour, Those are; Yıldırım - Gönül Türkel , Necmettin Çetintaş na his wife, Painter Hüseyin Yüce and his wife, Photographer Birol Akdemir and his wife, Collectioner Dt. Murat Özbey and his wife, Painters Nursel Cantürk, Kazım Somun, Zafer Gence, Seramic Artist Yusuf Çeliker, Kırkpare Artist Yaşar Ataseven and Writer F. Ferihan Beşli.

The members of the club wnet about the historical buildings and famous grape gardens which are about to vanish.

It was agrees  that the work of paintings and photos would be exhibited at a friend time with the desire the Mayor of Ex-Gediz.