TELSİZ VE RADYO AMATÖRLÜĞÜ HAKKINDA BİLGİLER

 

 

KÜTAHYA TELSİZ VE AMATÖRLERİ DERNEK FAALİYETLERİ

 

2013 FAALİYETLERİMİZ

TÜRKİYE RADYO AMATÖRLERİ CEMİYETİ KÜTAHYA ŞUBESİ. KÜTAHYA BEYAZ AY DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ.

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti, Kütahya (TRAC) Şube Başkanı İbrahim OKURSOY (TA4GO) ve Yönetim kurulu üyeleri , Bşk. Yrd.  Birol AKDEMİR(TB4BRL), Yönetim Kurulu Üyesi Erol ALKIN(TB4BAL) ), Üyeler, Kenan  BAYRAM (TB4BKB), Suat OKDELEN(TA4H), Ramazan TEMEL(TB4GT), Hasan  ÖZÖVEZ(TB4BNT), Ali KUTLU(TA4HM). 10-16 Mayıs 2013 engelliler haftası nedeniyle, Türkiye Beyazay Derneği , Kütahya Şube Başkanlığını  ziyaret ettiler

Engelliler  Haftası etkinliği  kapsamında. Kütahya TRAC ile Eskişehir TRAC arasında Sorumlu Radyo Operatörler eşliğinde Haberleşme yapıldı. Deprem ve Acil Afet Durumlarında Radyo Amatörlüğünün önemi konusunda Beyazay Derneğine  bilgi sunuldu. Kütahya Beyaz ay Derneği Başkanı Halil BİLGİÇ ,Üyelerinin de en kısa zamanda belgelerini alarak  Radyo Amatörü olmak istediklerini ifade etti. TRAC başkanı İbrahim OKURSOY kendilerine. Bu konuda gerekli eğitim ve yardımın  Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti  Kütahya şubesi olarak yapacaklarını söyledi.Ayrıca  Kütahya Beyaz ay Derneği  başkanımız Halil BİLGİÇ ‘e  ve Yönetim Kurulu üyelerine  gösterdikleri  misafirperverlik için , TRAC yönetim kurulu adına teşekkür etti.

Beyaz ay derneği Başkanı Halil BİLGİÇ ziyaretimizden   duyduğu memnuniyetini ifade ederek Başkan İbrahim OKURSOY ve yönetim kurulu  üyelerine , katkıları için Eskişehir TRAC şube Başkanı Ekrem DURGUN’A(TA2JI) teşekkür etti.

İBRAHİM OKURSOY

TÜRKİYE RADYO AMATÖRLERİ CEMİYETİ

KÜTAHYA ŞUBE BAŞKANI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KÜTAHYA SEVGİ EVLERİ ZİYARETLERİ 

Kütahya Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti ile Bursa Telsiz ve Radyo   Amatörleri Cemiyeti’nin, ortaklaşa olarak yürüttükleri Sevgi Evleri Çocuk   Yuvası ve Kız yetiştirme Yurtlarını TRAC Kütahya Şubesi üyeleri aileleri İle birlikte ziyaret ettiler.
 
Kütahya Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti Koordinatörlülüğünde  gerçekleştirilen faaliyette;Gençlere radyo amatörlüğünü ve elektroniği sevdirmek, acil afet durumunda  telsiz haberleşmesinin önemini vurgulamak amacı ile telsiz operatörleri eşliğinde, telsiz haberleşmesi yapan çocuklarımız; neşelerini, sevgilerini ve heyecanlarını, arkadaşlarına telsiz konuşmaları ile yansıtarak dostluklar kurdular.
 
Etkinliğimize katkı veren Kütahya Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Sayın Ömer TURAN’A,
Müdür yardımcısı Osman DEMİREL’E ve etkinliğimize katılarak bizleri onurlandıran
Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Sayın Ahmet Ali ARTUN’A teşekkürlerimizi sunarız.
  Ayrıca ortaklaşa olarak yürütülen faaliyetimize,
  Kütahya, Bursa ve Mustafa Kemalpaşa Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti   üyelerine, verdikleri haberleşme destekleri için teşekkür eder,    saygılarımızı   sunarız.
KATILAN İSTASYONLAR VE ÜYELERİ
KÜTAHYA TRAC YM4KT
Bşk. İbrahim OKURSOY (TA4GO)
Bşk. Yrd. Bir ol AKDEMİR (TB4BRL)
Sekreter. Yasin KÖPRÜ(TB4BYK)Sayman. Levent ERGÜLER (TB4BAG) - Den. Bşk .Oğuz ARAT(TA4MO) 
Üye Serkan DİLSİZOĞLU(TB4BDI) - Üye. H.İbrahim ORUÇ(TB4BHI) 
Üye. Ali AKTAŞ(TA4AKS)
Üye. Hakan BÜYÜKGURSAK(TB4BH)
BURSA TRAC YM 3KB 
BAŞKAN ALİ KARABAŞ (TA3SA)
M.KEMALPAŞA TRAC
BAŞKAN HÜSEYİN TANKIZ (TA3CE)
KÜTAHYA ŞUBE BAŞKANI    
İBRAHİM OKURSOY


TÜRKİYE RADYO AMATÖRLERİ CEMİYETİ KÜTAHYA ŞUBESİ. D.P.Ü AKUK TOPLULUĞUNU BİLGİLENDİRDİ.

Dumlupınar Üniversitesi Bünyesinde oluşturulan ,Afet ve olağan dışı durumlarda arama, kurtarma ve koruma hizmeti sunmak için kurulan (AKUK) topluluğu; TRAC Kütahya Şubesince TRAC’ın tanıtımı konusunda, (AKUK) Üyelerini bilgilendirmek   için davet edilmiştir.
Kütahya İl afet Acil Durum Müdürlüğü konferans salonunda. TRAC Kütahya Şubesi Başkanı, İbrahim OKURSOY (TA4GO) sekreter Dr Yasin KÖPRÜLÜ Tarafından. Dumlupınar Üniversitesi Arama, Kurtarma,  Koruma Topluluğu (AKUT) Üyelerine bilgilendirme sunumu gerçekleştirilmiştir.
Sunuma Kütahya İl Afet Acil Durum Müdürümüz Sayın Ahmet Ali ARTUN, Dumlupınar Üniversitesi Öğretim üyesi ve AKUK Kulüp Danışmanı Sayın Doç. Dr. Hakan AYKUL, DPÜ (AKUK) Üyeleri Öğrenci Topluluğu. TRAC Kütahya şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Bşk. Yrd. Birol  AKDEMİR (TB4BRL),Sekreter Dr. Yasin KÖPRÜ (TB4BYK), Den.Kur.Üyesi Altan DİLSİZOĞLU (TB4BDİ) Üyeler, Ali AKTAŞ (TA4AKS),Hüseyin Gazi Öğretmen (TA4AHG) katılmışlardır
İbrahim OKURSOY.TA4GO
Kütahya TRAC Şube başkanı

 

Kütahya Şb. TREN Kazası kurtarma çalışması

Kütahyada Meydana gelen TREN Kazasındaki kurtarma çalışmalarına
TRAC Kütahya Şubemiz de destek verdi.

TRAC KÜTAHYA ŞUBESİ Olarak Tren kazasının olduğu mevkiye sabahın erken saatlerinde saat 08:00 de ulaştık. 

KÜTAHYA İL SAVUNMA ekiplerimizle koordineli olarak çalışmalarımızı sürdürdük. Kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı yaralı olanlara acil şifalar diliyoruz. Frekansta yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederiz.
Göreve katılanlar:
TA 4 X MURAT GÜNDÜZ ŞB BAŞKANI -
TB 4 CXP HALİL YILDIRIM ŞB SAYMANI

 

KÜTAHYA SİMAV DEPREMİ

Kütahya’da meydana gelen 5.9 büyüklüğünde deprem, Türkiye’nin Marmara, Ege, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde de hissedildi.Trac İstanbul şubesi ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) Kütahya’nın Simav İlçesinde meydana gelen 5.9 büyüklüğünde olan deprem haberini alarak Kütahya’nın Simav İlçesine doğru hareket etmişlerdir. Sabah’ın ilk ışıkları ile beraber deprem bölgesine ulaşan Trac İstanbul şubesi ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) Bölgede bulunan sivil savunma arama ve kurtarma birlikleriyle beraber çalışmalarına başlamışlardır. Bölgede Bulunan Kütahya Trac'tan Murat GündüzTA4X, lker Gönültaş TA1IG ve Burhan Balkaç TA1BX arkadaşlarımız Simav ilçemizde çalışmalar yapmışlardır. Kendilerine teşekkür ederiz.

İFTAR SONRASI AMATÖR TELSİZCİLİK VE AFAD DEPREM SEMİNERİ - 2012

Her yıl geleneksel hale gelen ve Akçaalanlıları bir araya getiren iftar sonrasında bu yıl dernek yöneticileri bir ilke imza atarak hayatımızın bir parçası haline gelen ve sürekli beraber yaşadığımız deprem ve deprem sonrası yapılması gerekenler konusunda AFAD tarafından ve TRAC derneği Yönetim kurulu ise iletişim faaliyetleri konusunda Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerini ve iftara katılanları bilinçlendirmek için sosyal sorumluluk alanında da bir çalışma yapmış oldu.

Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Birol Akdemir (TB4BRL) ve yönetim kurulu üyeleri bu seneki iftar yemeğinde farklı bir uygulamaya giderek toplumun birleşmesinden faydalanılarak güncel bir mesele olan deprem konusunda halkımızı bilgilendirmeyi amaçladıklarını ifade ederek bu konuda kendilerine destek veren İl Sivil Savunma Müdür v. Ahmet Ali Artun’a, arama kurtarma uzmanları Ahmet Ayan ve Mehmet Öğlek’e teşekkür ederek; “1970 Gediz depremini yaşamış olan hemşehrilerimize deprem öncesi, anı ve sonrası yapılmasın gerekenler konusunda kısa bir konferans düzenledik.

Daha sonra kısa adı  TRAC olan Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti Kütahya Şubesi Eski Başkanın Murat Gündüz (TA4X) ile yeni Başkan Erol Alkın (TB4BAL) ve yönetim kurulu üyesi Halil Yıldırım’ın (TA4H) katılımları ile doğal afet ve kazalarda tüm iletişim sistemleri sustuğunu anda TRAC üyelerinin Devlet kurumları ile koordineli çalışılarak, gerek Simav depreminde gerekse 2008 yılından Meydana gelen tren kazasında, Amatör Telsizler ile sağladıkları iletişim konusunda bilgilendirildik” dedi.

Akçaalan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeğine Akçaalan Belediye Başkanı M. Ali Acar, Başkan Yrd. Mehmet Güvendik, Dernek Yöneticileri ve Akçaalanlılar katıldı.

Fotoğraflar : Kenan Bayram(TB4BKB)

Haber : İHA