ÜYELİKLERİM

 

             

KÜTAHYA EVLİYA ÇELEBİ FOTOĞRAF DERNEĞİ - (ECFOD)

Kütahya'mızın eksiği hissettiğimiz fotoğraf derneğini  15 kişilik arkadaş grubumuzla, 13 Ocak 2014 tarihinde, Kütahya'nın ilk fotoğraf derneği olan, Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği kurduk.

Derneğimiz kuruluşunda bu yana sergi, fotoğraf gezileri, temel fotoğrafcılık ve photoshop kurs faaliyetlerinde bulunmaktadır.

 

 KÜTAHYA KÜLTÜR ve SANAT DERNEĞİ

1983 Yılında Kütahya Kültür ve Turizmini Geliştirme adıyla kuruldu. Kütahya’lı sanatseverlerin desteği ile daha da güçlendi.

Akademili Ressam Sayın Ahmet Yakupoğlu ve Naif Ressam Hüseyin Yüce’nin onursal başkanlığında, Kütahya’nın geçmişten gelen sanatsal dokusunu, Araştırmacı, Yazar, Koleksiyoner, Ressam, Fotoğraf, Müzisyen, Hat, Ebru ve Halk Sanatçılarını da bünyesinde bulunduran  60 Asil, 40  Fahri Üyesi ile; Resimden, Minyatür’e, Çiniden, Fotoğrafa, Çağdaş Seramiklere, Edebiyattan, Müzik ve Folklora uzanan çok geniş bir yelpazede sürdürmektedir.  

 

AKÇAALAN YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ - KÜTAHYA

1985 Yılında Kütahya Merkezinde yaşayan kasaba halkının katkı ve gayretleri ile kuruldu.

Kurulduğu günden bu güne gerek kasabada gerekse Kütahya ve diğer illerde yaşayan hemşerilerinin yardımlaşma, dayanışma, durumu iyi olmayanların çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması, kültürlerinin unutulmaması ve küskün olanların ise barıştırılmasına gayret eden bir sivil toplum örgütüdür.  

 

TELSİZ ve RADYO AMATÖRLERİ CEMİYETİ KÜTAHYA ŞUBESİ  

T R A C Genel başkanlığına bağlı olarak Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti Kütahya'da faaliyete geçmiştir.

TRAC cemiyeti Kamu kuruluşları ve Özel kamu yararına çalışan kuruluşlar ile yapmış oldukları protokoller çerçevesinde doğal afetlerde telefon ve internet hatlarının kesildiği durumda gönüllülük esasına bağlı olarak afet bölgelerinde kamu ve özel kamu kurumları ile telsiz haberleşmesi yapmaktadır.

 

 

T.E.M.A TÜRKİYE EREZYONLA MÜCADELE ve AĞAÇLANDIRMA DERNEĞİ KÜTAHYA ŞUBESİ  

 T.E.M.A derneğinin Kütahya kolunda, çeşitli çevre düzenlenmeleri, Atıkların toplanmasına destek ve ağaç fidanı dikilmesi gibi doğayı koruma ve kollama amaçlı faaliyetler yapılmaktadır.